Nausėda: švęskime Vilnių, švęskime Lietuvą – laisvų, orių ir drąsių žmonių bendriją

lrt.lt, 2023 01 25

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Lietuvos žmonės Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga. 

Gitanas Nausėda

lrt.lt

Pasak jo, istorijos tekmėje priimti drąsūs, vizionieriški, išskirtinę geopolitinę nuovoką rodantys sprendimai šiandien leidžia ne tik švęsti Vilnių, bet ir dar kartą įsitikinti Lietuvos galia, kuri skleidžiasi Vilniuje ir per Vilnių.

 

Pateikiame visą prezidento sveikinimą.

 

Mieli Lietuvos žmonės,

prieš 700 metų Lietuvos valdovas Gediminas laiškais iš „mūsų miesto Vilniaus“ nubrėžė šalies kryptį šimtmečiams į priekį. Neries ir Vilnios santakoje subrendęs miestas buvo pristatytas kaip sostinė savarankiškos, savąjį kelią į Vakarus jau Mindaugo laikais pasirinkusios Valstybės, kurioje taikus skirtingo tikėjimo žmonių sambūvis ir savitarpio pagarba formavo naują, amžininkų nebūtinai suprastą viziją.

Taip Sausio 25-oji įsirėžė ne tik į Vilniaus, bet ir į visos šalies bei Europos istoriją kaip ryški Lietuvos valstybingumo raidos ir veržlios ambicijos žymė.

 

Gediminas pasirinko Vilnių Lietuvos ekonominio, socialinio ir kultūrinio modernėjimo programos ašimi, atverdamas šalies žemę „kiekvienam geros valios žmogui“. Atvirumas, pagarba ir dialogo kultūra tapo mus, per amžius laisvę mylinčius žmones, apibrėžiančiomis vertybėmis.

 

Ir didžiausios priespaudos metais neužmiršome šių tautos, kaip pilietinės bendrijos, suverenumą nusakiusių esmių. Ir šviesiausiomis dienomis vertinome galimybę savarankiškai tęsti savąją istoriją bei kurti ateities pasakojimus.

 

Istorijos tėkmėje priimti drąsūs, vizionieriški, išskirtinę geopolitinę nuovoką rodantys sprendimai šiandien mums leidžia ne tik švęsti Vilnių, bet ir dar kartą įsitikinti Lietuvos galia, kuri skleidžiasi Vilniuje ir per Vilnių.

 

Šiandien Lietuvos sostinė – tai veržliai tekančios universitetų, literatūros ir menų, ekonominio ir politinio veikimo laisvės ir bendruomeniškumo raiškos miestas. Miestas, kuriame darniai sugyvena įvairių tautų, religijų ir pažiūrų žmonės. Galiausiai – miestas, skatinantis mus kasdien ieškoti praeities bei ateities, kurią savo kūryba jau šiandien užpildome mes patys, harmonijos.

 

Mieli Lietuvos ir viso pasaulio vilniečiai,

šiandien mums tenka pareiga ir garbė atsiliepti į Gedimino laiškus, siųstus „tiek esantiems, nesantiems, tiek būsimiems skaitytojams“.

 

Atsiliepkime darbais ne tik dėl didingos ir turtingos mūsų miesto ir šalies istorijos, bet ir dėl saugios bei kūrybingos mūsų ainių ateities.

 

Švęskime Vilnių, švęskime Lietuvą – laisvų, orių ir drąsių žmonių bendriją!